zyczeniaswiateczne

10 grudnia rozegrał się Turniej Skata o Puchar Sołtysa Solarni.
Udział wzięło 8 zawodników.
Po długiej batalii puchar zdobył Pan Herbert Pietruszka z Dziergowic, drugie miejsce zajął nasz mieszkaniec Pan Hubert Musioł, a trzecie miejsce również nasz mieszkaniec Pan Józef Foltys.
Zwycięzcom gratulujemy !!!!

Zapraszamy za rok do rozegrania kolejnego turnieju.

W sobotę odbyło się zapowiedziane wcześniej spotkanie przy choince.
Dzieci przyniosły przepięknie ozdobione serduszka, które  zostały powieszone na choince. 
Jesteśmy dumni, że w naszej wsi są tak wspaniałe dzieci.

Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał także do naszej wsi. W oczekiwaniu na Mikołaja wszystkie dzieci uczestniczyły z zabawach przygotowanych przez Panią Joannę Maciejską-Tul i jej syna Jakuba. 

Dźwięk dzwonków oznajmił, że zbliża się Święty Mikołaj we własnej osobie. Wszystkie dzieci zapewniły, że były bardzo grzeczne i otrzymały łakocie. 

Dodatkowo każde dziecko otrzymało  drewniane serduszko, które wykonał nasz mieszkaniec Pan Krystian Szachogłuchowicz (serdeczne dzięki Panie Krystianie ). Zadaniem dzieci jest udekorowanie serduszek dowolną techniką, napisanie życzeń i podpisanie swoim imieniem.

Serduszka te zostaną powieszone na naszej wiejskiej choince w sobotę 10 grudnia o godz. 14.00. Na dzieci czeka miła niespodzianka.

Relacja z wieszania serduszek wkrótce.

 Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej Galerii.

 

W pierwszą sobotę października na skwerze przy ul. Szeli miał miejsce festyn "Oktoberfest". Festyn trwał od 17:00 do 24:00. Była fajna zabawa i dobrze zaopatrzony bufet. Bawiliśmy się przy muzyce zespołu NOVI.
Oto krótka relacja.

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej GALERII ZDJĘĆ.

W minioną niedzielę odbyły się dożynki parafialne organizowane przez rady sołeckie Solarni i Dziergowic. O godz. 10.15 wyruszył spod straży w Dziergowicach korowód dożynkowy. W naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza św. , natomiast po nieszporach na placu kościelnym był festyn dożynkowy. Były występy dzieci z przedszkola , chóru "Dziergowianki", a następnie miło spędziliśmy czas przy muzyce zespołu New For You.

W niedzielę 11 września 2016 w Bierawie odbyły się dożynki gminne. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 13.00. Po mszy św.korowód dożynkowy udał się na boisko. Po części oficjalnej wystąpiły gwiazdy : Krzysztof Respondek, Mirek Szołtysek i Wesołe Trio oraz zespół Papa D. Na zakończenie tegorocznych dożynek odbyła się  zabawa taneczna z zespołem Boss. Nasze Sołectwo godnie reprezentowali młodzi mieszkańcy.
 

Informuję, że w dniach:

13 września ( wtorek ) w godz. 17.00 – 18.00

15 września ( czwartek ) w godz. 17.00 – 18.00

w straży, będzie można zapłacić III ratę podatku za 2016r.

 

Sołtys Solarni

W związku z podziałem środków Funduszu Sołeckiego sołectwa Solarnia sołtys wsi zwołuje Zebranie Wiejskie na dzień 9 września 2016r. na godz. 17.00, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Solarni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zebraniu.

Sołtys

Rada Sołecka

Zaproszenie na zabawę_1
Joomla templates by a4joomla