Relacja z odbytego spotkania po latach „ Szkolne Wspomnienia”.

Z Inicjatywy Rady Sołeckiej Pani U. Kołek, byłej Dyrektor E. Mikołajec oraz D. Wróbel - absolwentki tutejszej szkoły w dniu 28 lipca 2017 roku o godzinie 14:30 w starej szkole podstawowej w Solarni, świetlica wypełniła się byłymi uczniami szkoły podstawowej, z lat szkolnych od 1960 roku razem z małżonkami i bliskimi znajomymi. W spotkaniu Uczestniczyło 60 osób w tym 26 zamieszkujących obecnie w Niemczech.

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego przywitania i rozpoznawania się, zwiedzania wnętrz zmodernizowanych klas i obejścia, zwiedzania nowej dwujęzycznej szkoły imienia J.F. Eichendorffa,  sali gimnastycznej, boiska, placu zabaw oraz infrastruktury. 

O godzinie 16:00 wszyscy uczestnicy spotkania udali się autobusem na uroczystą mszę świętą do kościoła w Dziergowicach w intencji żyjących i 43 osób nieżyjących byłych absolwentów tutejszych szkoły w solarni. 

Po mszy świętej uczestnicy spotkania udali się do domu kultury w Dziergowicach, aby wspólnie uczestniczyć w sentymentalnej podróży przez szkolne lata oraz ciekawe i osobiste wspomnienia z przeżytych lat szkolnych. 

Okazją do wielu wspomnień był wyświetlony film oraz zdjęcia z lat szkolnych od 1962 roku jak również indywidualne rozmowy, wspomnienia, ciekawe przeżycia w klasie, rodzinnej wsi i swoich rodzinach. W spotkaniu towarzyszył humor i piękna muzyka o którą zadbał P. Kołek mąż Pani Sołtys. 

Organizatorzy spotkania zabezpieczyli dla wszystkich wspólną obiadokolację, kawę, lody, ciastka tortowe oraz zimne napoje.

Około 22:00 nastąpiło pożegnanie gości, któremu towarzyszyły podziękowania za piękną imprezę, uściski i łzy.

opracował uczestnik spotkania Pan Alojzy Fabian

Więcej zdjęć w galerii.

Joomla templates by a4joomla